בנייה ירוקה

רדימיקס מובילה מהפכה בעולם הבנייה הירוקה

בניינים הם אחד הגורמים העיקריים לצריכת האנרגיה ופליטות של גזים, ואחראים לכ- 40% מצריכת האנרגיה העולמית. מאחר שצריכת האנרגיה בבניינים הינה משמעותית ולאור המאמצים העולמיים להפחתת גזי חממה, מטרת הפחתת פליטות אלו מהבניינים היא חשובה. בנייה ירוקה הינה אחת מהדרכים להשגת מטרה זו. וכאן נכנסת לתמונה חברת רדימיקס ומציגה לראשונה בישראל את עמידתה בדרישות EPD הבינלאומי התורם לקבלת נקודות הזיכוי הנדרשות למבנה על פי חוק הבנייה הירוקה תי” 5281. המסמך המאשר את קבלת התקן לרדימיקס התפרסם בספריית EPD היוקרתית והבינלאומית.  מדובר על לא פחות מהישג חסר תקדים במדינת ישראל ובעולם כולו שכן כחלק ממאמציה הרבים של רדימיקס בפיתוח טכנולוגיה מתקדמת המתאימה לדרישות העתיד בהיבטי שמירה על הסביבה וייצור מוצרים ירוקים.
החלק הראשון של המהפכה הזו היה עם קבלת התו הירוק של מכון התקנים לכל מוצרי הרדיטיט, טיח חדשני ומתקדם המהווה את מותג הדגל של רדימיקס בעולם הטיח.
החלק השני היה עם קבלת EPD (הצהרה סביבתית בינלאומית) לכל סוגי הבטון של הקבוצה ב- 30 עד ב- 60 כולל.
סימן ה-EPD הוא למעשה הסמכה בינלאומית שנותנת התעדה למוצרים שביצעו הליך ניתוח מחזור חיים (Life Cycle Analysis) LCA מלא. הליך זה מבצע מדידה מאוד מפורטת לסך הפעולות לייצור המוצר וההשלכה הסביבתית של פעולות אלו.
החלק השלישי היה עם קבלת תו מיוצר בישראל.
מהפכה של ממש בעולם הבנייה.

VERTUA

המשך

מוצרי הקבוצה וסימונם לבנייה ירוקה

המשך

תקנים מאושרים לבנייה ירוקה

המשך